Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM 1 2017    Utskriftsdatum  28 februari 2017   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 februari 2017         
 
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.22        1:15.75   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.48        1:18.04   
Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.28        1:19.89   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.84        1:20.18   
Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.68        1:30.07   
Liine Sundblad  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.05        1:30.30   
Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:31.23        1:31.23   
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.98        1:31.69   
Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:34.58        1:34.58   
10  Linnea Ohlsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:38.64        1:38.64   
11  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:40.28        1:40.28   
12  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:43.87        1:43.87   
13  Linnea Sonesson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:45.27        1:45.27   
14  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:46.57        1:46.57   
Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.70        1:15.81   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.18        1:16.93   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.72        1:24.66   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.99        1:28.31   
Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.64        1:32.72   
Leia Isaksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.24        1:52.46   
Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.48        1:57.29   
Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.39        1:14.89   
Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.05        1:18.82   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.30        1:34.51   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.91        1:48.96   
Gabriel Råberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.36        1:19.02   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.15        1:26.07   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.57        1:33.08   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.76        1:33.66   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.60        1:42.59   
Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.35        1:48.21   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.57        1:49.41   
Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.78        1:50.65   
Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.65        1:50.69   
10  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.17        1:52.73   
11  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.37        1:53.37   
12  Wilma Ljungdahl  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.64        1:53.96   
13  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.57        1:54.29   
14  Matilda Wedel  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.16        1:55.47   
15  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.14        1:59.18   
16  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.39        1:59.21   
17  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.55        2:01.39   
18  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.83        2:01.62   
19  Isabelle Eievik  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.51        2:10.78   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.48        1:17.04   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.28        1:18.01   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.31        1:25.72   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.14        1:59.61   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.98        2:03.45   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.35        2:06.70   
Dennis Åberg  1965  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Johannes Lundqvist  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.72        1:05.40   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.89        1:06.95   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.82        1:08.74   
Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.42        1:11.17   
Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.86        1:12.97   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.92        1:13.41   
Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.78        1:23.51   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.05        1:26.75   
Sigrid Revelj Rocksén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.15        1:30.11   
10  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.45        1:31.92   
11  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:39.45        1:39.45   
12  Elin Yang  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.56        1:43.97   
13  Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.54        1:45.58   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ella Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Wilma Gustavsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.38        1:06.61   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.69        1:12.86   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.21        1:15.48   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.09        1:24.19   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.67        1:29.69   
Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.81        1:29.71   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.62        1:33.40   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.96        1:45.36   
David Hasselberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.15        2:05.25   
Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Charlotte Närwall  1976  Malmö Kappsimningsklubb    38.78        1:21.10   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.05        1:21.71   
Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.22        1:25.02   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.08        1:27.86   
Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.54        1:30.65   
Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.02        1:52.72   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.35        1:12.23   
Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.90        1:19.02   
Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.88        1:39.48   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.68  1:09.13  1:46.70    2:23.23   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.75  1:09.52  1:47.49    2:23.69   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.52  1:11.65  1:50.99    2:28.21   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.51  1:11.02  1:51.12    2:30.87   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.81  1:13.05  1:52.72    2:31.06   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.16  1:19.09  2:03.60    2:42.63   
Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.28  1:16.93  2:01.52    2:44.01   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.29  1:19.70  2:05.05    2:48.14   
Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.59  1:25.22  2:13.92    3:01.59   
10  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.21  1:34.06  2:26.69    3:17.74   
11  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.21  1:42.94  2:41.98    3:37.71   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.16  1:04.22  1:39.16    2:12.50   
Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.26  1:04.77  1:39.39    2:13.10   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.31  1:04.74  1:40.00    2:13.83   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.23  1:06.18  1:43.16    2:17.18   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46  1:07.22  1:44.12    2:20.51   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.97  1:07.57  1:44.79    2:20.55   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.88  1:07.46  1:44.86    2:21.90   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.66  1:13.53  1:53.41    2:30.66   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.36  1:13.06  1:53.58    2:32.22   
10  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.01  1:14.68  1:56.33    2:37.68   
11  Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.09  1:17.76  2:00.95    2:42.45   
12  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.97  1:26.14  2:12.89    2:56.17   
13  Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.25  1:30.23  2:23.88    3:14.83   
14  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.63  1:42.73  3:45.19    3:45.19   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.00  1:24.98  2:17.29    2:58.05   
Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.83  1:27.37  2:20.35    3:01.58   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.15  1:28.85  2:22.19    3:06.08   
Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.89  1:31.11  2:23.23    3:06.50   
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.13  1:29.53  2:22.75    3:08.22   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.62  1:33.09  2:28.69    3:10.75   
Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.13  1:37.28  2:33.39    3:22.76   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.87  1:36.14  2:35.52    3:22.96   
10  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.13  1:35.35  2:36.56    3:23.93   
11  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.22  1:41.21  2:35.72    3:24.77   
12  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.26  1:40.24  2:38.01    3:28.33   
13  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.88  1:36.11  2:40.03    3:28.45   
14  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.82  1:41.60  2:42.88    3:29.53   
15  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.15  1:38.84  2:42.66    3:30.06   
16  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.13  1:42.28  2:44.05    3:35.24   
17  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.40  1:45.95  2:47.05    3:36.62   
18  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.34  1:48.69  2:52.46    3:41.84   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.75  1:14.67  2:03.35    2:40.09   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.22  1:25.26  2:26.57    3:06.92   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.94  1:31.55  2:27.72    3:11.89   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.82  1:37.14  2:35.15    3:22.05   
Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.02  1:39.97  2:41.16    3:26.52   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.07  1:40.61  2:42.36    3:31.20   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2017 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  14:29